Ballina Teknologji Samsung po sjell shumë risi në modelet e reja të telefonave?

Samsung po sjell shumë risi në modelet e reja të telefonave?

SHPËRNDAJE

Galaxy S9 arriti në fillim të këtij viti, duke sjellë me të një përmirësim të lartë mbi versionin paraprak Galaxy S8.

Tani duket se Samsung po punon shumë në telefonin e ardhshëm Galaxy S dhe mund të arrijë me një veçori të re.

Raportet sugjerojnë se Samsung po i jep Galaxy S10 një ekran të ri me një rezolucion më të lartë se 600 piksela për inç (ppi).

IceUniverse postoi në Twitter se programi i ardhshëm i ekranit të Galaxy S10 do të tejkalojë 600ppi “.

600ppi do të mundë paraardhësin Galaxy S9, i cili ka vetëm 570ppi, ndërsa iPhone X i Apple mbetet prapa, me një rezolucion prej vetëm 458 ppi.

IceUniverse është vetëm në gjendje të thotë se rezolucioni është më shumë se 600ppi dhe në këtë mënyrë e bën informatën intriguese pasi lë të hapur mundësinë që ekrani i Galaxy S10 mund të sfidojë zgjidhjen e Sony Xperia XZ2 Premium, që drejton një ekran prej 760 ppi.