Ballina Sport Raiola: Donnarumma mund të qëndrojë gjithë jetën te Milani

Raiola: Donnarumma mund të qëndrojë gjithë jetën te Milani

SHPËRNDAJE

Agjenti Mino Raiola ka thënë se portieri Gianluigi Donnarumma mund të qëndrojë në Milan tëë jetën, megjithëse përpiqet vazhdimisht ta shtyjë atë diku tjetër.

19-vjeçari italian erdhi përmes Akademisë së Rossonerëve dhe e ardhmja e tij mbetet në dyshim vetëm një vit pasi një sagë e madhe e pa atë që ai përfundimisht të nënshkruante një kontratë të re.

Raiola vazhdimisht ka provuar të shesë Donnarumman në klube të tilla si Real Madrid, Paris Saint-Germain dhe Manchester United, por në një konferencë të Leader Football agjenti i njohur holandez doli me një koment të papritur.

“Është e rëndësishme të respektojmë tifozët, veçanërisht ata inteligjentë”, ka thënë fillimisht Raiola.

Donnarumma nuk ka raporte të mira me tifozët e Milanit (Getty Images)

“Donnarumma mund të qëndrojë në Milan tërë jetën, kjo është ajo që fansat kanë kërkuar gjithmonë”.

Ai u pyet nëse ky ishte një gërmim ironik në pronarin Yonghong Li, por deklaroi se nuk kupton nga ironia.

“Unë nuk e di kuptimin e ironisë … Do të them se ka më shumë të ngjarë që ne të shohim kinezët duke u larguar sesa Donnarumman”.

Këto deklarata vijnë pas raporteve të mediave italiane se asnjë nga skuadrat nuk ishin të gatshme të paguajnë çmimin prej 70 milionë eurosh. /Telegrafi/