Ballina Sport Granit Xhaka: Kemi thënë se do të luftojmë, një start i mirë...

Granit Xhaka: Kemi thënë se do të luftojmë, një start i mirë që na bën krenarë

SHPËRNDAJE

Superylli i Përfaqësueses ssë Zvicrës, Granit Xhaka, ka shprehur gëzimin e tij pas barazimit 1-1 ndaj Brazilit.

Granit Xhaka i cili ishte një prej liderëve të Zvicrës pati paraqitje të mirë në mesfushë.

Ai ishte i pakalueshëm bashkë me Valon Behramin, të cilët bllokuan tërësisht lojtarët më të mirë brazilianë.

Granit Xhaka në duel me Neymarin, Foto: Getty Images

Granit Xhaka me anë të një postimi në Instagram tha se ekipi mbajti premtimin duke luftuar.

“Ne kemi thënë se do të luftojmë dhe e kishim seriozisht”.

“Çfarë luftëtari ky djalosh”, Xhaka ka komplimentuar Behramin për paraqitjen, Foto: Instagram.com/GranitXhaka

“Një fillim i mirë në Kampionatni Botëror dhe jemi krenarë që e bëmë këtë për të gjithë ju”, shkroi Granit Xhaka në postimin e tij në rrjetin social Instagram.

Zvicra ndeshjen e radhës e zhvillon të premten ndaj Serbisë. /Telegrafi/