Ballina Lajme Nga nesër reshje bore dhe rënie të temperaturave

Nga nesër reshje bore dhe rënie të temperaturave

SHPËRNDAJE

Ditëve të ngrohta siç duket po ju vie fundi, kjo pasi që nga nesër bora dhe i ftohti do të kthehen në vendin tonë.

Kështu bënë të ditur faqja Prishtina Weather. Sipas saj nesër mbi vendin tonë do të mbaj mot i ftohtë dhe me reshje bore.

” Ditën e mërkurë në mëngjes vazhdojnë reshjet e borës. Gjatë ditës kryesisht vranët dhe ftohtë, e në mbrëmje mundësi për reshje të dobëta bore”, njofton Prishtina Weather.

Temperaturat e ajrit, gradualisht do të pësojnë rënie të ndjeshme, në fillim të javës minimalet do të luhaten nga 4C deri në 7C, e deri të premten do të zbresin në -7C. Maksimalet nga 10C deri 14C, do të zbresin deri në +2C. /Telegrafi/