Ballina Lajme Nga Bota Digjet katedralja më e famshme e Parisit

Digjet katedralja më e famshme e Parisit

SHPËRNDAJE

Katedralja me famë botërore Notre-Dame në Paris është kapluar nga zjarri para pak minutash

Parisi nuk po e përjeton njërën nga mbrëmjet më të mira pasi katedralen me famë botërore, Notre-Dame e ka kapluar një zjarr i madh.

Në videot që po shpërndahen në Tëitter shihet se katedralja është e djegur shumë dhe ka tymë të madh në kryeqytetin francez.

Akoma nuk është raportuar për të lënduar.