Ballina Lajme Një vit pa legjendën e futbollit

Një vit pa legjendën e futbollit

SHPËRNDAJE

Sot bëhen një vit të ndarjes nga jeta të legjendës shqiptare të futbollit Fadil Vokrri.

Për nder të veprimtarisë së Vokrrit, nga ora 11:00 do të bëhen homazhe pranë varrit të tij, në varrezat e qytetit të Prishtinës.

Fadil Vokrri ishte njëri nga futbollistët më të mirë shqiptar dhe është më i merituari për formimin e Kombëtares së Kosovës në futboll dhe për pranimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA.