Ballina Aktuale Apostolova thotë se Kosova duhet të bëjë më shumë për të të...

Apostolova thotë se Kosova duhet të bëjë më shumë për të të pagjeturit dhe familjet e tyre

SHPËRNDAJE

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian për Kosovë, Nataliya Apostolova përmes një postimi në twitter, në 20-vjetorin e Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur gjatë luftës në Kosovë, ka thënë se BE-ja ofron mbështetje praktike për zgjidhjen e fatit të 1.647 të zhdukurve në Kosovë.

Gjithashtu ajo ka kritikuar edhe institucionet shtetërore duke thënë se ata duhet të bëjnë më shumë për të pagjeturit dhe familjet e tyre.

Shteti i Kosovës sot shënon 20-vjetorin e Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur, kjo ditë vazhdon të mbetet një prej ngjarjeve më të dhembshme për Kosovësn pasi ende nuk dihet fati i 1.647 personave të cilët u zhdukën gjatë luftës./indeksonline/