Ballina Aktuale Edi Rama: Më lëndojnë gënjeshtrat e Albin Kurtit

Edi Rama: Më lëndojnë gënjeshtrat e Albin Kurtit

SHPËRNDAJE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar deklaratën e kryeministrit në detyrë Albin Kurti të bërë për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë.

“Ajo çka me lëndoi me Albin Kurtin është gënjeshtra, gënjeshtra publike kur flasim për çështjen e teatrit”, tha Rama në T7.

Sipas tij, Kurti ka krahasur regjimin e krimineltit serb me qeverisjen e tij në Shqipëri.

“Ka shkuar edhe me larg ka përmendur Sllobadan Millosheviqin çfarë i bëri Kosovës dhe çfarë i bëj unë asaj grehinës”, tha ai.

Gjithashtu ai ka thënë se nuk duhet të përdorët të folurit për të sulmuar njëri-tjetrin.