Ballina Aktuale Kosnett uron Kurban Bajramin: Shëndet për ata që festojnë në Kosovë dhe...

Kosnett uron Kurban Bajramin: Shëndet për ata që festojnë në Kosovë dhe në botë

SHPËRNDAJE

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Ai në një postim në Twitter, festën e ka uruar edhe në gjuhën shqipe dhe atë turke, shkruan lajmi.net.

Kosnett ka uruar që kjo festë të jetë paqësore dhe e shëndetëshme.“Me fat Kurban Bajrami. Uroj një festë të shëndetshme dhe të qetë për këdo që feston në Kosovë dhe në botë”, ka shkruar Kosnett. /Lajmi.net/