Ballina Sport Inter vendosin rekord historik të klubit

Inter vendosin rekord historik të klubit

SHPËRNDAJE

Inter regjistroi një fitore të rëndësishme në udhëtim mbrëmë (e shtunë), ndaj skuadrës së Sassuolos me rezultat 2-1, ndeshje kjo e cila ishte e vlefshme për xhiron e shtatë në Serie A.

Interi ishte në disavantazh pas pjesës së parë me një gol të Domenico Berardit nga pika e penalltisë (22′), sidoqoftë, Inter treguan shpirtin luftarak në pjesën e dytë për të përmbysur rezultatin me dy gola nga Edin Dzeko (58′) dhe Lautaro Martinez (78′).

Në fakt kjo ishte hera e tretë radhazi për skuadrën ‘zikaltër’, që ndodhen në disavantazh pas pjesës së parë.

Duke e evituar humbjen në ndeshjen e tretë radhazi pasi paraprakisht kishin qenë në disavantazh në pjesën e parë në secilën prej tyre, Interi tani e ka arritur këtë gjë për herë të parë në histori të klubit, raporton ‘OptaPaolo’.

Ndaj Fiorentinës, Interi ishte në disavantazh 1-0 pas pjesës së parë, por u rikthye me tri gola në pjesën e dytë duke triumfuar.