Ballina Aktuale Wisner për “mund të ketë luftë në Kosovë”: Të maten fjalët

Wisner për “mund të ketë luftë në Kosovë”: Të maten fjalët

SHPËRNDAJE

Diplomati amerikan, Frank Wisner, ka komentuar deklaratën e përsëritur disa herë nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti se Kosova mund të sulmohet nga Serbia.“Nuk jam për tregime luftrash. Kemi mjaft luftëra dhe rrëfime nga Tajvani dhe Ukraina, kështu që kaq për luftërat”.

“Ia dëshiroj secilit që t’i matë fjalët e veta, jo të hedh fjalë rreth luftës. Qëndrimi i Kurtit se ka një situatë të rrezikshme duhet adresuar dhe përgjegjësia bie mbi Beogradin, Prishtinën dhe BE-në që e ka përkrahjen e ShBA-së”, ka thënë Wisner për Zërin e Amerikës, transmeton KlanKosova.tv.