Ballina Lajme Nga Bota Norvegjia po përgatitet për stuhinë më të madhe në 30 vjet

Norvegjia po përgatitet për stuhinë më të madhe në 30 vjet

SHPËRNDAJE

Autoritetet në Norvegji paralajmëruan se vendi mund të goditet nga stuhia më e fuqishme në tre dekadat e fundit dhe u kërkuan njerëzve të qëndrojnë brenda.

Stuhia, e quajtur “Ingun” pritet të godasë Norvegjinë qendrore rreth mesditës së sotme, përpara se të lëvizë nesër në veri.

Erërat pritet të arrijnë shpejtësinë nga 126 deri në 180 kilometra në orë.