Ballina Lajme Nga Bota Trump: Nuk jam aq arrogant sa mendojnë njerëzit

Trump: Nuk jam aq arrogant sa mendojnë njerëzit

SHPËRNDAJE

Pas takimit ndërmjet Presidentit amerikan, Donad Trump dhe kryeministres britanike, Theresa May, – të dy palët kanë dalë në një konferencë për shtyp.

Presidenti Trump ka thënë se edhe më tej do të vazhdojnë raportet e shkëlqyeshme mes SHBA’së e Britanisë së Madhe.

Trump ka thënë se ai nuk është arrogant siç e mendojnë njerëzit dhe se është njëri i afert me të tjerët.

Ndër te tjera, Trump ka pranuar ftesën e Mbretëreshës së Britnanisë së Madhe. /Express/