Aktuale

Mosunifikimi i tejdukshëm i krerëve shtetërorë

Të pakoordinuar u shfaqën në Konferencën e Sigurisë në Munih javën që shkoi. Të paunifikuar krerët institucionalë të Kosovës u panë edhe gjatë ditës...

Nga Rajoni

Nga Bota

Kulturë

Histori

[vc_row_inner tdc_css=”eyJhbGwiOnsiY29sb3ItMS1vdmVybGF5IjoicmdiYSgzMCwxMTUsMTkwLDAuMzEpIn19″][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″]

Intervista

Eksperti nga SHBA: Pse Tirana dhe bregdeti shqiptar janë të ekspozuar...

Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen por në vend të kësaj është...
[vc_row_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner]

Opinione

Pse askush nuk po flet për përgjegjësinë komanduese në stacionin policor në Gjilan?

Nga Musa Sabedini  E dhimbshme kjo tragjedi, e tmerrshme edhe më e madhe kur zyrtarja policore kryen krimin mbi anëtarët e familjes. Tragjike kur në...

Taksa dhe reciprociteti

Nga Nexhmedin Saqipi Qeveria e re e Kosovës, e cila ndryshe po quhet edhe Qeveria Kurti, për të sjellë risi në skenën politike, për dallim...

Humor-Argëtim

FUNDVITI FESTIV!

66

SAMARI

75

LËKUNDJET SERIKE

105

MARSHI I BASHKIMIT!

148

HESHTJA ZGJEDHORE

84
[/vc_column][/vc_row][vc_row tdc_css=”eyJhbGwiOnsiY29sb3ItMS1vdmVybGF5IjoicmdiYSgzMCwxMTUsMTkwLDAuNDQpIn19″][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]

Sport

Kosova i mbyllë me humbje eliminatoret për ‘Euro 2020’, por me fitore jashtë fushe

Përfundon çdo gjë, Kosova i ka mbyllur me humbje eliminatoret për ‘Euro 2020’. ‘Dardanët’, në sfidën e fundit në...

Francezët e çojnë në qiell Kelmendin: Shteti i ri i Kosovës, një fuqi botërore...

Shteti i ri dhe i vogël i Kosovës është shfaqur si një fuqi e xhudos në botë, këtij sukses i ka prirë...
[vc_separator][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space]

Shkencë

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″]

Reportazh

Shëndeti

[/vc_column][vc_column width=”1/3″]

Lugine

bujanovac
overcast clouds
5.3 ° C
8 °
2 °
65%
3.6kmh
90%
Enj
1 °
Pre
2 °
Sht
1 °
Die
5 °
Hën
8 °
presevo
overcast clouds
5.2 ° C
8 °
2 °
65%
3.6kmh
100%
Enj
3 °
Pre
4 °
Sht
3 °
Die
5 °
Hën
9 °
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Teknologji

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator][/vc_column][/vc_row]

Häufig wird der flämische maler jan van eyck als erfinder der ölmalerei, wobei best-ghostwriter.com/bachelorarbeit-schreiben er seine bilder jedoch in einer mischtechnik aus öl- und temperamalerei gestaltete