[vc_row][vc_column width=”2/3″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsiYmFja2dyb3VuZC1pbWFnZSI6InVybChcImh0dHA6Ly9qZXRhcHJlc3MuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE5LzAxL2dnZ2dnZ2dnZzMtMzAweDg0LnBuZ1wiKSJ9fQ==”]

Aktuale

Myftiu i Luginës, Nexhmedin Saqipi, uron festat e Krishtlindjeve ortodokse

Me rastin e festave të Krishtlindjes ortodokse, Myftiu i Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, të gjithë besimtarëve ortodoks, duke llogaritur edhe ata në...

Nga Rajoni

Nga Bota

Kulturë

Histori

[vc_row_inner tdc_css=”eyJhbGwiOnsiY29sb3ItMS1vdmVybGF5IjoicmdiYSgzMCwxMTUsMTkwLDAuMzEpIn19″][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″]

Intervista

Eksperti nga SHBA: Pse Tirana dhe bregdeti shqiptar janë të ekspozuar...

Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen por në vend të kësaj është...
[vc_row_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner]

Opinione

Sfidat e Vitit të Ri…

Java e parë e ndërrimit të motmotit, nuk filloi me këmbë të mbarë, ashtu siç ishin urimet tona të mbushura me përgëzime e premtime:...

PRINDËR, NA GËNJYET!

Nga Endri Shabani Kur ishim të vegjel, në fillim të viteve 1990, ju na thatë “meso se pa shkollë...

Humor-Argëtim

FUNDVITI FESTIV!

43

SAMARI

55

LËKUNDJET SERIKE

94

MARSHI I BASHKIMIT!

132

HESHTJA ZGJEDHORE

71
[/vc_column][/vc_row][vc_row tdc_css=”eyJhbGwiOnsiY29sb3ItMS1vdmVybGF5IjoicmdiYSgzMCwxMTUsMTkwLDAuNDQpIn19″][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]

Sport

Kosova i mbyllë me humbje eliminatoret për ‘Euro 2020’, por me fitore jashtë fushe

Përfundon çdo gjë, Kosova i ka mbyllur me humbje eliminatoret për ‘Euro 2020’. ‘Dardanët’, në sfidën e fundit në...

Francezët e çojnë në qiell Kelmendin: Shteti i ri i Kosovës, një fuqi botërore...

Shteti i ri dhe i vogël i Kosovës është shfaqur si një fuqi e xhudos në botë, këtij sukses i ka prirë...
[vc_separator][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space]

Shkencë

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″]

Reportazh

Shëndeti

[/vc_column][vc_column width=”1/3″]

Lugine

bujanovac
overcast clouds
-0.2 ° C
2 °
-1.7 °
64%
5.1kmh
90%
Mar
-2 °
Mër
3 °
Enj
1 °
Pre
2 °
Sht
4 °
presevo
overcast clouds
-0.2 ° C
2 °
-1.7 °
64%
5.1kmh
90%
Mar
-2 °
Mër
3 °
Enj
2 °
Pre
2 °
Sht
3 °
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Teknologji

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_separator][/vc_column][/vc_row]

Häufig wird der flämische maler jan van eyck als erfinder der ölmalerei, wobei best-ghostwriter.com/bachelorarbeit-schreiben er seine bilder jedoch in einer mischtechnik aus öl- und temperamalerei gestaltete