Ballina Kulturë “The Shape of Water” shpallet filmi më i mirë

“The Shape of Water” shpallet filmi më i mirë

SHPËRNDAJE

Ceremonia e sivjetme e ndarjes së çmimeve Oscar është mbyllur me çmimin për filmin më të mirë.

Dhe për vitin 2018, Academy Awards ka vendosur që çmimin t’ia ndajë filmit “The Shape of Water”.

Në konkurrim në këtë kategori ishin filmat:

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri