Ballina Kulturë SË SHPEJTI ROMANI MË I RI NGA JUSUF BUXHOVI

SË SHPEJTI ROMANI MË I RI NGA JUSUF BUXHOVI

SHPËRNDAJE

“Dushkaja”, është romani më i ri i autorit Jusuf Buxhovi, që pritet të publikohet së shpejti.

Një metaforë letrare për vendin magjik, ku bota kthehet në katund e katundi në botë, ku vrasja merret si virtyt e dija për marrëzi.., thuhet mbi këtë roman, që është botuar nga “Faik Konica” në Prishtinë dhe “Jalifat Publishing” në Houston./jetapress/