Ballina Teknologji Samsung e konfirmon Galaxy Note 9

Samsung e konfirmon Galaxy Note 9

SHPËRNDAJE

Samsung Galaxy Note 9 është zyrtarisht një gjë e vërtetë, pasi tani është certifikuar në Kinë. Lajmet u zbuluan nga faqja holandeze LetsGoDigital, e cila vëren se versioni kinez i Note 9 mori çertifikatën e tij nga Ministria e Industrisë dhe Teknologjisë së Informacionit në Kinë.

Kjo është në të vërtetë hera e dytë që Samsung ka konfirmuar ekzistencën e Note  9 nëpërmjet dokumentacionit zyrtar: kompania paraqiti një kërkesë për markën e telefonit në Kolumbi në mars 2018.

Pra, çfarë dijmë ne për Samsung Galaxy Note 9 deri më tani, çfarë mendojmë se e dimë dhe çfarë nuk e dimë?

Samsung zakonisht lëshon pajisjet e serisë Note në mes të gushtit dhe kjo është muaji që ne do të prisnim që Note 9 të lansohej, por ekziston një mundësi që Samsung po kërkon të lëshojë fabletin pak më parë këtë vit, ndoshta në korrik. Ky spekulim është shfaqur sepse Samsung ka filluar testimin e softuerit të telefonit pak më herët se sa ai për softuerin e tij për Note 8 vitin e kaluar.

Një ekran prej 6,3 “do të përputhet me ekranin në Note 8, por nëse Samsung është në gjendje të zvogëlojë kornizat – që duket e mundshme – atëherë ajo mund të rrisë dimensionet e ekranit duke mbajtur trupin në të njëjtën madhësi.

Ne kemi dëgjuar disa thashetheme për baterinë që do të ketë Note 9, dhe ata po tregojnë të gjithë në një njësi që ka më shumë kapacitet sesa ajo në Note 8. Shkruan T3. Gjithësia e Leaker Ice së fundi ka shënuar në Twitter se bateria e Note 9 do të jetë 4,000mAh ose 3,850mAh.