Ballina Sport Zyrtare: Fabinho tashmë lojtar i Liverpoolit

Zyrtare: Fabinho tashmë lojtar i Liverpoolit

SHPËRNDAJE

Liverpooli dhe Monaco e kanë zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes për brazilianin Fabinho.

AS Monaco do të fitojë 50 milionë euro duke përfshirë edhe bonuset nga Liverpooli për mesfushorin.

Të dy skuadrat e kanë konfirmuar marrëveshjen për Fabinhon nëpërmjet Twitterit.

Atletico Madrid ka qenë i interesuar, por Liverpool ka arritur ta mbyllë marrëveshjen për një kohë rekord.

Edhe Manchester United kishte muaj tentonte tas mbyllte këtë transferim, por nënkampionët  e Evropës kanë dal më të shpejtë.

Lojtari do të vishet i kuq që nga 1 gushti, sipas klubit francez.

AS Monaco ??

@AS_Monaco

L’AS Monaco annonce un accord avec Liverpool en vue du transfert de Fabinho à compter du 1er juillet 2018 !

L’ensemble du club souhaite le meilleur pour la suite à “Fabi” sous ses prochaines couleurs de @LFC. Nous ne t’oublierons jamais ! ?

Liverpooli është duke kryer disa blerje pasi kohë më parë kishte nënshkruar edhe me Naby Keitan. /Telegrafi/