Ballina Teknologji Modelet 3D të tre iPhone-ëve të ardhshëm shfaqen online (Video)

Modelet 3D të tre iPhone-ëve të ardhshëm shfaqen online (Video)

SHPËRNDAJE

Modelet e reja të iPhone X janë shfaqur në internet në një video që tregon vetëm atë që mund të presim nga brezi i ardhshëm iPhone X, iPhone X Plus dhe iPhone X me çmim të mirë, që do të lansohen së shpejti.

Apple pritet të lëshojë jo vetëm një iPhone të ri në 2018, por tre. Tani modelet 3D të telefonave janë shfaqur përmes MacOtakara duke treguar atë që thuhet se është “dizajni final”.

Modelet e printuara 3D të iPhone-it u ndërtuan në bazë të skemave të zbuluara nga zinxhiri i furnizimit të Azisë, që burimi thotë se do të jets pamja e produktit të fundit.

Siç mund ta shihni, do të ketë tre modele të iPhone-it: një OLED iPhone X i rifreskuar prej 5.8 inc, një iPhone 6.4-inch i ri OLED iPhone X Plus me madhësi pothuajse identike me iPhone 8 Plus dhe më në fund një iPhone LCD me çmim të volitshëm 6 inç.

Surpriza këtu është se iPhone X Plus më i lartë duket se ka kamerën e njëjtë si iPhone X aktual. Thashethemet kanë sugjeruar se Apple mund të prezantojë një kamerë të trefishtë me lente në këtë model.

Madhësia e ekranit deri më tani ka qenë e përfolur në 6.5 inç dhe 6.1 inç nga shumë burime. Pra, po e marrim këtë rrjedhje të re me një dyshim të bazuar.