Ballina Opinione DiCaprio dhe Pitt bashkohen në projektin filmik të Quentin Tarantinos

DiCaprio dhe Pitt bashkohen në projektin filmik të Quentin Tarantinos

SHPËRNDAJE

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt dhe Margot Robbie kanë bashkuar forcat për një krijimtari të re filmike, “Once Upon A Time In Hollywood”.

Gjersa detajet e filmit janë ende të rralla, sipas “Deadline”, DiCaprio do të luajë rolin e Rick Daltonit, yllit të mëparshëm të një serie televizive dhe të këngëtarit Cliff Booth do ta luajë Pitt.

Të dy po përpiqen ta bëjnë këtë në një Hollivud, të cilin ata nuk e njohin më. Por Rick ka një fqinj shumë të njohur… Sharon Tate”, shkruan portali.

Tate, e cila do të luhet në film nga Margot Robbie, u vra tragjikisht nga anëtarët e mafisë së Charles Manson gjersa filmi nuk do të flas për liderin famëkeq.

Historia e filmit përkon me filmin e vitit 1994 të Quentin Tarantinos, “Pulp Fiction”. Kjo mund të jetë e qëllimshme, pasi Tarantino premtoi se filmi është “ndoshta më i afërti me Pulp Fiction” që e kishte drejtuar vetë regjisori.

Filmi nuk është vetëm një ribashkim për DiCaprion dhe Robbien, të cilët luajtën së bashku në “The Wolf of Wall Street”, ai gjithashtu do të sjell në një film Pittin dhe DiCaprion pas “Oceans”.

Ndryshe, bota do të duhet të presë për të parë filmin në ekranet e mëdha të kinemave deri në gusht të vitit 2019. /Telegrafi/