Ballina Sport Fotografitë më të mira të fazës grupore të Kampionatit Botëror

Fotografitë më të mira të fazës grupore të Kampionatit Botëror

SHPËRNDAJE

Për 14 ditë, 32 ekipe kanë luftuar përgjatë gjithë Rusisë duke lënë një seri të kujtimeve prej më të mirave nga faza grupore e Kampionatit Botëror.

Gola që na lanë gojëhapur, intervenime që kontestuan ligjet e gravitetit dhe heroizma të çasteve të fundit – ky Botëror i ka të gjitha.

Telegrafi sjell fotografitë më të mira të fazës grupore. Të gjitha imazhet janë realizuar nga Getty Images, një prej bashkpuntorëve të Telegrafit.

Ronaldo shënon golin e tij të parë nga hetriku në ndeshjen dramatike hapëse ndaj Spanjës. Foto: Getty Images

Toni Kroos realizon një gol spektakolar në sekondat e fundit ndaj Suedisë. Foto: Getty Images

Një humbje monumentale bëri që të krijohet një fotografi e tillë e Messit Ozil pas eliminimit të hershëm të Gjermanisë nga Koreja e Jugut, Foto: Getty Images

Një fitore ndaj Polonisë meritoi një vallëzim triumfal nga Senegali. Foto: Getty Images

Senegali e bëri Japoninë të presë në fillim të pjesës së dytë. Më vonë Samurait u hakmorrën, duke u kualifikuar dhe duke eliminuar afrikanët. Foto: Getty Images

Philippe Coutinho duket në maje  të botës pasi shpëtoi Brazilin ndaj Kosta Rikës. Foto: Getty Images

Argjentina mund të jetë kualifikuar, por nuk u duk aq mirë pas deklasimit prej 3-0 nga Kroacia. Foto: Getty Images

Xherdan Shaqiri festoi fitoren e Zvicrës me një kujtim për Kosovën dhe Shqipërinë duke bërë shqiponjën, një akt që nxiti debat në Zvicër dhe reagim në gjithë botën. Foto: Getty Images

Portieri i Islandës, Thor Halldorsson arrin të bëhet hero kombëtar pasi ndali një penalti të Lionel Messit në barazimin historik të ekipit të tij ndaj Argjentinës. Foto: Getty Images

Ronaldo tregon muskujt pasi shënoi ndaj Marokut. Foto: Getty Images

Goli i Iago Aspas ndaj Marokut është një prej golave më të shkëlqyer të këtij kampionati. Foto: Getty Images

Messi shënoi për 1-0 në ndeshjen “o jetë, o vdekje” ndaj Nigerisë. Foto: Getty Images

Banka e Gjermanisë reflekton zhgënjimin pas humbjes nga Koreja e Jugut. Foto: Getty Images

Pamje pa fjalë nga Rostovi para ndeshjes së Brazilit ndaj Zvicrës. Foto: Getty Images

Maradona nuk përmbahej nga gëzimi pas fitores ndaj Nigerisë. Foto: Getty Images

Harry Kane qan pas fitores dramatike të Anglisë ndaj Tunizisë me rezultat 2-1 në çastet e fundit. Foto: Getty Images

Këpuca që shkeli ëndrrën e Serbisë, Foto: Getty Images