Ballina Kuriozitet Qeni besnik ndihmon pronarin me aftësi të kufizuara duke e shtyrë karrocën...

Qeni besnik ndihmon pronarin me aftësi të kufizuara duke e shtyrë karrocën e tij (Video)

SHPËRNDAJE

Ky është momenti prekës kur një burrë me aftësi të kufizuara në një karrige me rrota është shtyrë nga qeni i tij në Filipine.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë Danilo Alarcon, 46 vjeç, duke ecur poshtë një rruge në qytetin e Davao me ndihmën e qenit të tij ‘Digong’.

Qeni shtatëmuajsh, i emëruar sipas presidentit filipinas, Rodrigo Duterte, mund të shihet pas zotërisë së tij dhe duke shtyrë karrocën e tij së bashku me hundën e tij.

Bëhet e ditur se Alarcon nuk ka qenë në gjendje të ecë që kur ka pësuar një lëndim kurrizor në një aksident me motor disa vite më parë.

Revilla thotë se ajo dhe bashkëshorti i saj, Danjo, po shkonin drejt shtëpisë së tyre kur panë skenën prekëse.

Ajo tha: “Ndjeheshim të bekuar që kishim përjetuar këtë pamje të jashtëzakonshme të një krijese të mahnitshme që ndihmoi pronarin të manovronte karrocën e tij”.

“Dua të them, mendova se kjo ndodh vetëm në shfaqje televizive, por kjo ishte një skenë shumë e vërtetë”. /Telegrafi/