Ballina Publicitet Yjet e njohura botërore që posedojnë Bugatti

Yjet e njohura botërore që posedojnë Bugatti

SHPËRNDAJE

Lista e njerëzve të famshëm me Bugatti natyrisht se është e vogël, por ata që e posedojnë një tip të tillë të veturës janë muzikantë me pasuri të hatashme.

Beyonce njihet si një e dashur e devotshme, aq sa ja ka dhuruar bashkëshortit të saj, Jay Z, një Bugatti Veyron i cili kushton hiç më pak se dy milionë dollarë. Ndodhi kjo për ditëlindjen e 41 të reperit.

Bugatti Veyron i Jay Z

Chris Broën po ashtu posedon një Bugatti Veyron, kurse një të tillë posedojnë edhe emra si The Game, Xzibit dhe Birdman.

Në listën e yjeve që kanë një Bugatti Veyron është edhe Lil Ëayne, i cili së fundmi pati probleme me ligjin.

Bugatti i Cristiano Ronaldos

Një yll tjetër i lidhur me muzikën, Simon Coëell, producenti i X Factor, posedon po ashtu një Bugatti Veyron, që reflekton edhe një herë luksin në të cilin ai noton.

Prej yjeve të futbollit është Cristiano Ronaldo ai që posedon një Bugatti Veyron, të cilin e përdori në një reklamë të Nike, ku ishte parë duke e drejtuar veturën në një këmbë.

Bugatti i Simon Cowell

Në këtë listë nuk mungon as Floyd Mayëeather, i cili në koleksionin e tij të veturave s’kishte si të mos përfshinte një veturë të tipit Bugatti Veyron.

Shumë pak yje botërore kanë shfrytëzuar veturat e tyre për klipe, e sidomos në skenën muzikore shqiptare, ende asnjë yll nuk posedon Bugattin, ose nuk ka xhiruar videoklip për Bugattin, së paku deri tani. /Telegrafi/