Ballina Publicitet Çmimin kryesor në ‘Kënga Magjike’ e rrëmben Flori me ‘Plas’

Çmimin kryesor në ‘Kënga Magjike’ e rrëmben Flori me ‘Plas’

SHPËRNDAJE

Është zgjedhur kënga fituese e edicionit të 20-të festivalit ‘Kënga Magjike’.

Kënga ‘Plas’ e Flori Mumajesit ka rrëmbyer çmimin kryesor të festivalit të ‘Këngës Magjike’ e cili u mbajt në ‘Pallatin e Kongreseve’ në Tiranë.

Kjo këngë ka arritur të dal e para në mesin e shumë pjesëmarrëse që ishin këtë vit.

Kënga ‘Plas’ fitojë edhe një tjetër çmimi, atë të baladës më të mirë.

Çmimin i dytë shkoj për Aurela Gaçe dhe Eli Fara, ndërsa Fifi dhe Mc Kresha u shpërblyen me çmimin e tretë të festivalit.

Për çmimin kryesor të festivalit votuan vet artistët.

Ndërsa, në natën finale të ‘Këngës Magjike’ u ngjitën 20 artistë të cilët u shpërblyen me çmime të ndryshme.