Ballina Teknologji Samsung papritmas konfirmon modelin e Galaxy S10

Samsung papritmas konfirmon modelin e Galaxy S10

SHPËRNDAJE

E ardhmja e telefonit më emocionues të Samsung ka qenë në dyshim serioz.

Por tani kompania ka qetësuar këto frika duke konfirmuar në mënyrë të qetë lansimin e Galaxy S10.

Samsung zbuloi zyrtarisht Galaxy S10 “Beyond X”, një telefon masiv prej 6.7 inç me deri në gjashtë kamera dhe 5G të integruar. Por ka gjithashtu lajme të këqija: duket sikur miliona njerëz nuk do të jenë në gjendje ta blejnë atë.

Samsung më në fund ka paraqitur regjistrimet për SM-G977 që qëndron mbi SM-G970 (Galaxy S10 Lite), SM-G973 (Galaxy S10) dhe SM-G975 (Galaxy S10 Plus) .

Problemi është se Samsung ka listuar vetëm dy variacione: ‘SM-G977U’ për Amerikën e Veriut dhe ‘SM-G977N’ për Korenë e Jugut. Prandaj, një variant evropian (i cili do të quhet SM-G977F) duket jashtëzakonisht i pamundur dhe ka dyshime për zgjerimin më të gjerë të tregut në Azi dhe Amerikën e Jugut.

Gjetjet e GalaxyClub zbulojnë se modeli nuk është “aq i zhvilluar sa tre modelet e tjera” dhe si rezultat, do të dal më vonë në treg. Diçka që në fakt lidhet me njoftimet për Galaxy 5G nga AT & T dhe Verizon. /Telegrafi/