Ballina Publicitet Zbulohet arsyeja pse nuk mbijetoi romanca mes Moore dhe Willis

Zbulohet arsyeja pse nuk mbijetoi romanca mes Moore dhe Willis

SHPËRNDAJE

Romanca e tyre filloi në vitin 1998, por jo dhe miqësia.

Dashurinë e zyrtarizuan në qilim të kuq katër muaj pas takimit të parë gjersa Bruce Willis dhe Demi Moore, pavarësisht nga përpjekjet e vazhdueshme të shkurorëzimit, dokumentet zyrtare i nënshkruan 13 vjet më pas.

Në vitin 1987, në premierën e “Wait”, tani 63-vjeçari Bruce ra në dashuri me bukuroshen shtatë vjet më të re Demi Moore, e cili arriti në tapetin e kuq e shoqëruar nga ish i fejuari, aktori Emilia Estevez.

Sa pasioni ishte i fortë flet momenti kur Estevez u bë e kaluara e Moore dhe vetëm katër muaj më vonë, Bruce dhe Demi premtuan dashuri të përjetshme në Las Vegas.

Pas më pak se një vit, çifti u bë me një vajzë të cilën e pagëzuan me emrin Rummer, e cila u pasua nga Scott dhe Tallulah.

Edhe pse për vite të tëra para se të shkurorëzoheshin zyrtarisht filluan spekulimet se çifti kanë prishur raportet, kjo nuk u bë zyrtare deri në vitin 2000.

Arsyeja e vërtetë nuk u bë e ditur asnjëherë, por spekulohet se shkaku i angazhimeve të mëdha dyshja i dhanë fund lidhjes së tyre. Disa media kanë raportuar se aktori ishte i fiksuar pas grave të tjera dhe se nuk mund të ishte besnik i vetëm një femre.

“Ç’është saktësisht martesa? Pra, nuk ka asnjë grua që mund të kënaqë instinktin natyror që dëshiron të riprodhojë. Instinkti nuk zhduket vetëm për shkak se ju jeni bërë me tre, dhjetë apo njëqind fëmijë. Të gjitha përpjekjet janë të kota, sepse ne jemi kafshë. Ne jemi vetëm gomarë që kërkon ushqim. Është programuar thjesht në kodin tonë gjenetik”, kishte thënë aktori.

Pas një martese 13-vjeçare dhe pas shkurorëzimit mbetën miq të ngushtë, duke ndarë kujdestarinë e bijave të tyre.

Ndryshe, dyshja është duke punuar në projekte të reja filmike që do të shfaqen në ekranet e mëdha të kinemave botërore.