Ballina Aktuale Edhe një Tërnocas Kampion Bote në Kikbox

Edhe një Tërnocas Kampion Bote në Kikbox

SHPËRNDAJE

Burhan Avdili është kampioni më i ri botërorë në kikbokx. Mbrëmë është zhvilluar meqi për titull kampion bote në verzionin WKU kategoria 83 kg, ndërmjet Burhan Avdilit dhe  David Meduna në mbrëmjen e Gladiatorëve në Ingoldstadt  të Gjermanisë.

Burhan Avdili nga Tërnoci i rritur në Gjermani mbrëmë me merita të plota është shpallur kampion bote në këtë version dhe ka mposhtur me nokaut që në raundin e 4 Çekun.

Burhani me perspektiv dhe me këtë moral të lartë pritet që të realizoi edhe tituj të ri në verzione tjera në kikbox./jetapress/