Ballina Reportazh Bukuroshja sportive nga Tirana uron shqiptarët deri në Nish!

Bukuroshja sportive nga Tirana uron shqiptarët deri në Nish!

SHPËRNDAJE

Një nga urimet me fantastike vjen nga bukuroshja  shqiptare, Jona Dervishi. Nga Jona e kryeqytetit shqiptar, Tirana. Kjo bukuroshe që është zëdhënëse e Federatës së Futbollit  Shqiptar iu bënë me dije të gjithëve se Nishi është i shqiptarëve dhe nuk duhet t’i harrojmë territoret tona që janë uzurpuar nga pushtuesi serb. Ja urimi i plotë i saj: “2016-ta marrte me vete gjithë të këqijat nga jeta e çdo Shqiptari kudo që ndodhet! 2017-ta sjellte fat në çdo derë ku flitet shqip! Tiranë, Prishtinë, Shkup, Pllavë e Guci, Hot dhe Grudë, Ulqin, Nish dhe territore në Jug të Çamerisë! Gëzuar Shqipëri Natyrale”, shkruan Jona.