9.6 C
Bujanovac,Preshevë
E hënë, 5 Dhjetor, 2022
http://jetapress.com/wp-content/uploads/2022/09/banner.jpg

Aktuale

Nga Rajoni

BE-ja i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t'i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë...

z/Reisul Ulema merr pjesë në kremtimin e 110 vjetorit të shtetit...

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë së shtetit shqiptar, Ambasada e Shqipërisë në Beograd, organizoi një ceremoni festive, në të cilën morën...

Intervista

Krasniqi: Asociacioni të bëhet sipas vendimit të Kushtetueses, kërkesa e SHBA-së...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi thotë se vendi i tij ndodhet përballë një situate të pashembullt në pjesën...

Opinione

Sfidat politiko-juridike të botës shqiptare në mileniumin e ri

Nga Ksenofon Krisafi Në vitin 1897, Abdyl Frashëri, një ndër shtetarët dhe diplomatët më të mëdhenj të trojeve shqiptare,...

Nga bota

Kuriozitet

NOLOGJI NASA zbulon një ‘botë oqeanike’ ku 1 vit zgjat 11...

Astronomët kanë zbuluar diçka që ata e kanë quajtur një “botë aliene ujore” – një planet i mbuluar plotësisht nga oqeani.

Shëndetesi

Gjalpë molle për lyerje buke: Mund të përmirësojë shijen e ëmbëlsirave...

Mollët janë një frutë e vërtetë vjeshte dhe çdo ëmbëlsirë e përgatitur me to është e shijshme Këtë lyerje...

Intervista

Krasniqi: Asociacioni të bëhet sipas vendimit të Kushtetueses, kërkesa e SHBA-së...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi thotë se vendi i tij ndodhet përballë një situate të pashembullt në pjesën...

Stoltenberg: NATO është e përgatitur për përshkallëzime aksidentale në të ardhmen

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se ShBA-ja dhe NATO kanë linja të komunikimit me Rusinë.

Humor-Argëtim

32 analistët e Kosovës

Nga  Xhevat BERISHA HALIL MATOSHI prej Hajvalisë, i dehur del për ditë prej shpisë.

RECIPROCITETI

Satirike RECIPROCITETI Na shkoi kjo jetë Me reciprocitet… E nuk...

Kulturë

Reportazh

Sport

Teknologji

Turqia theyn rekord botëror, prodhon helikopter pa pilot

Bëhet e ditur se Industria e Hapësirës Ajrore Turke dorëzoi helikopterin taktik të zbulimit dhe sulmit T129 në Drejtorinë e Përgjithshme të...

Izraeli prodhon dronin që mund të mund të bartë snajperë dhe...

Një kompani ka prezantuar dronin e ri “tmerrues” me armë që mund të bartë snajper dhe pushkë sulmi. Sipas...
Bujanovac
overcast clouds
10.4 ° C
10.4 °
10.4 °
74%
2.5kmh
99%
Mar
9 °
Mër
9 °
Enj
9 °
Pre
9 °
Sht
11 °