Ballina Aktuale Franca liron Ramush Haradinajn pas reagimit të shqiptarëve në Facebook

Franca liron Ramush Haradinajn pas reagimit të shqiptarëve në Facebook

SHPËRNDAJE

Autoritetet policore në Francë kanë liruar liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, menjëherë pasi shefi i policisë franceze ka marrë në email miliona reagime të shqiptarëve në rrjetet sociale, sidomos në Facebook.

“Në ne nuk e dinim që Ramush Haradinaj ka një përkrahje të tillë në popullin shqiptar se as që e kishim ndaluar, bile as që ia kishim kqyr pasaporten”, thuhet në komunikatën e Policisë në Francë.

Sipas kësaj komunikate, Policia u kërkon falje të gjithë shqiptarëve për këtë shqetësim të orëve të vona duke iu uruar sukses dhe mbijetesë gjatë ditës së diel ku në Kosovë pritet të mbretërojnë temperatura tepër të ulëta. Shpërndaje