Ballina Aktuale Lajm i madh nga Amerika/ DASH urdhëron Thaçin: Formoje Ushtrinë e Kosovës

Lajm i madh nga Amerika/ DASH urdhëron Thaçin: Formoje Ushtrinë e Kosovës

SHPËRNDAJE

Gazetari Dardan Islami ka komentuar takimin e presidentit, Donald Trump me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Islami tha se në deklaratat e tyre, kryesisht për borxhet ndaj NATO-s shihet një ftohje mes tyre.

Ndër të tjera, ai theksoi se Amerika e ka një qasje që nuk e lut askënd të afrohet me të mirëpo mirëpret çdo afrim.

Duke fol për nismën e presidentit Thaçi për krijimin e ushtrisë, Islami ka thënë se ai e ka vijën e Departamentit të Shtetit në këtë aspekt dhe nuk e ka bërë në krye në veti.

Këto deklarata Islami i ka bërë në emisionin ‘Rrokum Roll’. /infopress/