Ballina Lajme Nga Rajoni Deklarata bombë e Zaev për Ivanov: Kryetari i Kuvendit do njoftojë Presidentin...

Deklarata bombë e Zaev për Ivanov: Kryetari i Kuvendit do njoftojë Presidentin dhe…

SHPËRNDAJE

“Kryetari i parlamentit të Maqedonisë është zgjedhur në mënyrë legjitime sipas rregullores, ligjeve dhe Kushtetutës” ky është qëndrimi që ka shprehur lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, gjatë takimit që ka realizuar me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee theksohet në deklaratën për media nga LSDM.