Ballina Lajme Nga Rajoni SEKSI RAMA E KALLI BRUKSELIN!

SEKSI RAMA E KALLI BRUKSELIN!

SHPËRNDAJE

 

Ylli i Estradës nga Tirana, ka gazëllyer liderët e Ballkanit Perëndimor në darkën e mbrëmjes te Federika Mogerini!

Përfaqësuesja e Lartë i BE-së, Federika Mogerini ka përgatitur një surprizë të veçantë për udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor në Bruksel! Në një darkë joformale ka ftuar pop yllin e njohura të Tiranës, Edi Ramën.

Kryeministri shqiptar, ka tronditur audiencën kur ai u paraqit në ndërtesën zyrtare të Shërbimit Europian të Punëve të Jashtme (EEAS) veshur si një yll turbo popullor!

Kryeministri Rama, si duket ftesën e Mogerinijës për një darkë joformale, ai, e kuptoi shumë informale dhe në Bruksel u shfaq në një xhaketë blu nën të cilat ai mbante një të zezë T-shirt me shtyp. Por, hit absolut ishin pantallona në Dino Merlinit si dhe këpucët patika me thembra të bardha.

Nuk e dimë nëse seksi Edi, gjatë darkës ka kënduar, por Mogerinja dhe gjashtë kryeministrat e Ballkanit: Beograd, Sarajevë, Tiranë, Podgoricë, Shkup e Prishtinë, ka shkaktuar argëtim të këndshëm.

Lidhur me garderobën e Ramës, Kryeministri Aleksandër Vuçiq, tha se nuk i intereson stili i veshjes së tij, por ajo që thotë ai!

Meqenëse Mogerini ka ftuar gjashtë Kryeministra për të përshpejtuar rrugën për në BE, Portali i Pavarur jetapress, i përgjigjet gazetës beogradase Informer, të përmbahet nga humori i verdhë karshi garderobës së kryeministrit Rama, “turbo – folk”, po edhe sikur pas darkës “sulltanore”, të luhej “Vallja e Shotës”, të cilën kishin ditur ta lozin, qoftë për nga origjina, qoftë për nga mentaliteti, qoftë edhe për nga interesi integrues, thuhet në komentin e portalit jetapress.