Ballina Lajme Nga Rajoni Ky është njeriu që mund ta ringjallë LDK-në sipas Nexhat Dacit

Ky është njeriu që mund ta ringjallë LDK-në sipas Nexhat Dacit

SHPËRNDAJE

Ish-kryetari i Kuvendit dhe njëri nga udhëheqësit e parë të LDK-së, Nexhat Daci ka folur edhe për mundësinë e rikthimit të LDK-së.

Sipas tij, vetëm Lutfi Haziri është ai që mund ta instalojë suksesshëm frymën rugoviane.

Ai në një intervistë për lajmi.net ka thënë se nuk është hera e parë që e përmend emrin e Hazirit, dhe për këtë thotë se ka argumente.