Ballina Lajme Nga Rajoni Ardian Foniqi caktohet kryetar i shtabit në Lagjen “Arbëria”

Ardian Foniqi caktohet kryetar i shtabit në Lagjen “Arbëria”

SHPËRNDAJE
Gjilan – Ardian Foniqi thotë se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në lagjen “Arbëria” është një ndër partitë më të përgatitura dhe se e ka një trung të shëndoshë për çdo ditë po rritemi dhe synimi jonë si lagje është që profesori Shefqet Ajeti të na përfaqësoj në Kuvendin Komunal, sepse në lagjen tonë janë gjithsej po thuajse 18.000 votues që ne si lagje mund të përcaktojmë edhe kryetarin e Komunës.
“Jemi zotu që kandidati jon Shefqet Ajeti të fitoj po ashtu edhe kryetari Rexhep Kadriu për kryetar të Komunës, e kemi bërë programin që do ta prezantojmë para qytetarëve, ku prioritet do të kemi familjet e dëshmorëve, veteranet, rina, po ashtu gjatë mandatit tonë qeverisës me Rexhep Kadriun nuk do të ketë më nevojë qytetari i Gjilanit për ndërtim të shtëpive, kësaj shtrese do t`i japim rendësi të veçantë” ka shkruar Foniqi./rajonipress/