Ballina Teknologji Apple AirPower vjen gjatë muajit mars?

Apple AirPower vjen gjatë muajit mars?

SHPËRNDAJE

Kur Apple e ka prezantuar modelin më të ri të telefonit të saj – iPhone X, e para asaj edhe iPhone 8 dhe iPhone 8, kompania pati thënë se do të vijë edhe me Apple AirPower – mbushësin pa tela.

Pajisja thuhet se do të vijë në muajin mars, ndërsa tani lajmi është bërë i ditur nga një burim nga Japonia, përkatësisht faqja e Mac Otakara.

AirPower është një mbushës pa tela, kompatibil me QI që mundëson mbushjen e disa pajisjeve njëkohësisht, duke përfshirë iPhone, Apple Watch 3 dhe Apple AirPods.