Ballina Teknologji Lenovo prezanton modelin e ri të laptopit Yoga

Lenovo prezanton modelin e ri të laptopit Yoga

SHPËRNDAJE

Bashkë me laptopët Lenovo Yoga 730 dhe serinë e Lenovo Chromebook, kompania poashtu ka zbuluar edhe modelet e reja të laptëopëve Lenovo Yoga 530 Flex 14 2-in-1.

Ky version i ri i gjeneratës Yoga sjell ekranin me 14” vjen me opsionet e zgjedhjes mes 1366 x 768 pikselëve apo atë me 1920 x 1080 IPS në touchscreen.

 

Laptopi i ri nga Lenovo ofron procesorin e ri, gjeneratën e tetë të Intel Core i7 me 16 GB RAM. Lenovo poashtu ka vënë në dispozicion edhe kartelën e NVIDIA GeForce MX130 deri në 512GB PCIe (SSD) për një kosto pak më të lartë.