Ballina Teknologji Izraeli prodhon dronin që mund të mund të bartë snajperë dhe pushkë

Izraeli prodhon dronin që mund të mund të bartë snajperë dhe pushkë

SHPËRNDAJE

Një kompani ka prezantuar dronin e ri “tmerrues” me armë që mund të bartë snajper dhe pushkë sulmi.

Sipas medieve të huaja, i ashtuquajturi SMASH Dragon gjithashtu mund të ngarkohet me granata 40 mm.

Pajisja është e zhvilluar nga firma me bazë më Izrael, Smart Shooter. Kompania thotë se krenohet me teknologjinë e testuar nga lufta që siguron “eliminimin e saktë të objektivit”.

Firma thotë se zhvillon armë të tilla për zbatim të ligjit dhe përdorime ushtarake.

“Jashtëzakonisht i lehtë pajisja ka qëndrueshmëri në mision të gjatë, SMASH Dragon integron një koncept unik stabilizimi me teknologjinë SMASH që i mundëson sistemit të godasë me saktësi objektivat statike dhe lëvizëse gjatë fluturimit”, thuhet në njoftim.