Ballina Aktuale Shaqiri rekordmen, vetëm Messi dhe Ronaldo në të njëjtin nivel

Shaqiri rekordmen, vetëm Messi dhe Ronaldo në të njëjtin nivel

SHPËRNDAJE

Xherdan Shaqiri ka arritur të shënojë ndaj Serbisë për të hapur takimin vendimtar në këtë grup.

Sulmuesi i lindur në Gjilan, ka shënuar golin e parë në këtë kampionat botëror.

Ky ishte goli i tij i pestë në tri kampionate botërore sa ka luajtur ai, ku ka realizuar në secilin prej tyre.

Këtë gjë e kanë arritur vetëm Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Shaqiri konsiderohet si një ndër lojtarët kryesor të Zvicrës ndër vite. /Telegrafi/