Ballina Lajme Nga Bota Pritje e ngrohtë për Memedin në Arabinë Saudite, thellohet bashkëpunimi

Pritje e ngrohtë për Memedin në Arabinë Saudite, thellohet bashkëpunimi

SHPËRNDAJE
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-12 12:18:29Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Lartmadhëria e tij mbretërore, princi Sultan Bin Selman bin Abdulaziz Al-Saud, djali i madh i mbretit të Arabisë Sauditë, pranon në takim dhe dekoron me dhuratë (pjesë nga mbulesae Qabesë së Shenjtë), Ambasadorin e jashtëzakonshëm dhe të plotëfuqishëm të Maqedonisë në Arabinë Sauditë, Abdulkadar Memedi.

Gjatë takimit është biseduar për thellimin e bashkëpunimit bilateral ndërmjet dy vendeve në sfera të ndryshme me interes të përbashkët ku dominon kryesisht bashkëpunimi ekonomik. /zhurnal.mk/