Ballina Lajme Nga Rajoni Më në fund Veseli e Haradinaj bëhen bashkë

Më në fund Veseli e Haradinaj bëhen bashkë

SHPËRNDAJE

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj janë parë sot afër njëri tjetrit në një në fshatin Jabllanicë të Gjakovës, në shënimin e përvjetorit të dëshmorëve.

Afërsia e tyre vjen pasi një natë më parë PDK e AAK nënshkruan marrëveshje për koalicion parazgjedhor.

Në të kaluarën Veseli e Haradinaj nuk janë parë asnjëher afër njëri tjetrit.

Bashkimi i partive të dala nga lufta ka nxite reagime të mëdha në opinionin publik./Indeksonline/