Ballina Lajme Nga Bota Delawie: Kosova le të jetë shembull për zgjedhje të mira

Delawie: Kosova le të jetë shembull për zgjedhje të mira

SHPËRNDAJE

Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie ka vizituar para pak minutash qendrën e votimit në shkollën fillore Ismal Qemali në Prishtinë.

Tha se Kosova mund t’i tregojë Ballkanit dhe botës se si do të duhej të mbyllej një proces zgjedhor.

“Kosova le të jetë shembull për zgjedhje të mira, pa incidente dhe të monitoruara mirë”, ka thënë Delawie.

Sipas ambasadorit, janë katër ekipe të ambasadës amerikane që po e përcjellin procesin nëpër gjithë Kosovën. Në këtë shkollë Delawie u prit edhe nga kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka