Ballina Lajme Nga Bota Erdogan: 15 korriku është një risi në historinë e demokracisë

Erdogan: 15 korriku është një risi në historinë e demokracisë

SHPËRNDAJE

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se “15 Korriku është një risi në historinë e demokracisë. Paturpësisht kreu i FETO-s shprehet ‘Nëse Amerika më lejon unë shkoj në Turqi’. Unë i kam bërë thirrje më parë, përse nuk erdhe? A e ke ti atë guxim? Kur të vish këtu e dinë se çfarë do të ndodhë, e dinë fatin?, raporton Anadolu Agency (AA).

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan, ka mbajtur një fjalim në panelin “15 korriku si një shkelje e të drejtës së njeriut”, zhvilluar në Dhomën e Tregtisë së Ankarasë.

-“Egërsia dhe gjaku që kanë derdhur ka zbuluar qëllimin e tyre të vërtetë”.