Ballina Aktuale Presidenti Trump e uroi Putinin

Presidenti Trump e uroi Putinin

SHPËRNDAJE

Presidenti amerikan, Donald Trump përmes një bisede telefonike, e ka uruar sot presidentin rus, Vladimir Putin, për fitoren në zgjedhjet e së dielës, ku temë e bisedimeve po ashtu ishin vazhdimi i kontakteve të mëtejshme mes SHBA-ve dhe Rusisë, duke përfshirë një takim të mundshëm mes dy liderëve.

Trump tha se dëshiron të takohet me Putin në një të ardhme jo shumë të largët, për të diskutuar për armët, Korenë e Veriut, Ukrainën dhe Sirinë.