Ballina Sport LIVERPOOLI VENDOS ÇMIMIN, SALAH VLEN 222 MILIONË EURO

LIVERPOOLI VENDOS ÇMIMIN, SALAH VLEN 222 MILIONË EURO

SHPËRNDAJE

Në sezonin e  tij i parë në Premier League, Mohamed Salah ka arritur t’i befasojë që të gjithë: 28 gola në 31 ndeshje me fanellën e Liverpool:

Për egjiptianin që tashmë e kërkon gjysma e Europës. Dhe te “The Reds” që panë t’iu ikte Coutinho, nuk duan që situata të përsëritet sërish. Sipas “The Sun”, në fakt klubi i drejtuar nga Jurgen Klopp ka fiksuar çmimin për kartonin e tij. Plot 222 milionë euro, më shumë se sa pagoi Paris Saint-Germain, për të marrë Neymar.