Ballina Kuriozitet E PABESUESHME: HAN NJË KILOGRAM RËRË NË DITË

E PABESUESHME: HAN NJË KILOGRAM RËRË NË DITË

SHPËRNDAJE

Ishte dhjetëvjeçare kur e humbi një bast dhe duhej të hante një grusht rërë. Por, kjo doli t’i pëlqente shumë.

Që atëherë, Sudama Devi, që tani është 92-vjeçare, han nga një kilogram rërë në ditë.

Gruaja nga Kajri Noorpuri i Indisë, i han nga katër pjata në ditë, sepse “i pëlqen dhe nuk mundet pa të”, transmeton Telegrafi.
Mjekët janë befasuar me shëndetin e gruas në moshë të shtyrë, e cila nuk ka asnjë sëmundje serioze.

Përpos dhimbjes së këmbëve dhe kyçeve, Devi nuk ka asnjë dhimbje tjetër.
Të gjithë ushqimin që e han, ajo e kalon së pari nëpër rërën që e merr në oborr. Madje, as ujin nuk e pi të pastër, pa i futur së paku dy lugë rërë.