Ballina Publicitet Arrin horrori më i frikshëm i vitit “The Nun”, biletat në shitje!

Arrin horrori më i frikshëm i vitit “The Nun”, biletat në shitje!

SHPËRNDAJE

“The Nun” është kapitulli më i ri – dhe më i errët – në Universin e filmave “Conjuring” . Ajo paraprin ngjarjet e filmave të mëparshëm: “Annabelle: Creation”, “Annabelle”, “The Conjuring” dhe “Conjuring 2.”

Më 6 shtator, Cineplexx organizon eventin Horror Night , me filmin e shumëpritur nga regjisori Corin Hardy, “The Nun”. Për të ju përshtatur natyrës së filmit, Cineplexx për “Horror Night” do të sjellë një atmosferë horrori me dekorime të frikshme!

Një prift me një të kaluar të komplikuar dhe një murgeshë fillestare dërgohen nga Vatikani për të hetuar vdekjen e një murgeshë të re në Rumani dhe për t’u përballur me një forcë të ligë në formën e një murgeshë demonike. Duke rrezikuar jo vetëm jetën e tyre, por edhe besimin dhe shpirtrat e tyre, ata përballen me një forcë keqdashëse në formën e një murgeshe të njëjtë demonik që terrorizoi audiencat në The Conjuring 2.

Më poshtë gjeni trailerin e filmit “The Nun”:

Aktorët e këtij filmi janë: inominuari për Oscar Demian Bichir në rolin e “Father Burke”, Taissa Farmiga në rolin e “Sister Irene”, Jonas Bloquet në rolin e “Elle”. Këta aktorë njihen për paraqitjet e tyre në filmin A Better Life, si dhe serialet American Horror Story dhe Game of Thrones.

Biletat për “The Nun” mund t’i blini çdo ditë në Cineplexx, prej orës 15:00. Për më tepër klikoni KËTU/Telegrafi/