Ballina Lajme Fotografia e përbashkët e liderëve të Ballkanit me Merkel dhe Macron

Fotografia e përbashkët e liderëve të Ballkanit me Merkel dhe Macron

SHPËRNDAJE

Përfaqësuesit e shteteve të Ballkanti janë takuar sot në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës Emannuel Macron.

Pas takimit të gjithë së bashku kanë realizuar një fotografi të përbashkët , ku krahas nikoqires Merkel dhe presidentit francez Macron shihet edhe presidenti Hashim Thaci dhe kryeministri Ramush Haradinaj, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, kryeministrja  e Serbisë Ana Brnabiq dhe presidenti Aleksandër Vuçiq, presidenti i Malit të Zi, ai i Kroacisë, Sllovenisë, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev si dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së Federica Mohgerini e pranishme në këtë takim.