Ballina Aktuale Reagon Grenell pasi SHBA-ja, Kosova dhe Serbia u nominuan për çmimin “Nobel”...

Reagon Grenell pasi SHBA-ja, Kosova dhe Serbia u nominuan për çmimin “Nobel” për paqe

SHPËRNDAJE

Pasi SHBA-ja, Kosova dhe Serbia u nominuan për çmimin “Nobel” për paqe, ka reaguar i dërguari Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Ai ia bëri “retweet” postimit të deputetit të Partisë Demokrate në Suedi, Magnus Jacobsson, i cili edhe ka nominuar këto shtete, shkruan Indeksonline.

“Presidenti Donald Trump është nominuar për të dytën herë për çmimin Nobel për Paqe për marrëveshjen historike mes Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Grenelli në Twitter.

Jacobsson sot ia dorëzuar nominimin Akademisë së Shkencave të Norvegjisë e cila jep çmimet “Nobel”.