Ballina Lajme Nga Bota ‘Trump përkrahë maksimalisht NATO-n’

‘Trump përkrahë maksimalisht NATO-n’

SHPËRNDAJE

Kryeministrja Theresa May, ka thënë që ajo e ka diskutuar me presidentin amerikan, Donald Trump, për të ashtuquajturit Shteti Islamik dhe ajo theksoi që Trump është 100 përqind në përkrahje të NATO-s, transmeton Klan Kosova.

Këto fjalë e para e Qeverisë britanike i tha gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Trump që është duke u mbajtur në Shtëpinë e Bardhë.

May, po ashtu ka përcjellë mesazhin e Mbretëreshës së Britanisë, e cila e ka ftuar presidentin Trump që gjatë këtij viti të vizitojë Britaninë e Madhe.

Kryeministrja ka treguar, gjatë konferencës, së Presidenti Trump e ka pranuar ftesën.